Kartki świąteczne i jej motywy

Kartki świąteczne posiadają specyficzne motywy. Te motywy mogą być religijne, czyli przedstawiać sceny z narodzenia Pana Jezusa, ale mogą być tez świeckie z Mikołajem, choinką, czy kolędnikami. Podobne motywy mogą się znajdować na kartkach internetowych. Najwięcej kartek świątecznych i kartek internetowych posyła się z okazji Bożego Narodzenia i Wielkanocy. Zarówno na kartkach świątecznych, jak i na kartkach internetowych umieszczamy teksty życzeń. Możemy sami je ułożyć, ale możemy skorzystać z już gotowych.

Wybór formy i treści życzeń świątecznych zależy od tego, co kto lubi. Jeśli ktoś preferuje życzenia na tradycyjnych kartkach papierowych z elementami dekoracyjnymi, to z pomocą przychodzą mu sklepy, gdzie można nabyć mnóstwo kartek ręcznie robionych, ozdabianych materiałami błyszczącymi z pozytywkami i bez. Miłośnicy kartek internetowych znajda w sieci dużo wzorów kartek i życzeń. Mogą również sami skomponować sobie kartkę internetową. Kartki świąteczne z pozytywką były kiedyś bardzo preferowane, dziś już wychodzą z mody.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Kartki świąteczne z logo – zakup

Kartki świąteczne z pozytywkami kiedyś były bardzo popularne. Nie tylko kartki świąteczne, ale również kartki imieninowe, czy z życzeniami z okazji ślubu. Takie grające kartki podobały się dzieciom i osobom starszym. Dużo bardziej popularne stały się grające kartki internetowe. Jest ich pełno w sieci ,cieszą się dużym powodzeniem, bo prawie natychmiast można je wysłać, a ponad to maja ciekawe tło, zawsze dostosowane do okoliczności oraz ładna melodyjkę.

Kartki świąteczne te tradycyjne preferują ludzie starsi, natomiast kartki internetowe ludzie młodzi, którzy nie maja czasu biegać, kupować, pisać i nadawać na poczcie. Prawdziwi koneserzy kartek świątecznych nigdy nie zamienia tradycyjnej kartki na kartkę internetową. W czasie przedświątecznych zakupów zawsze znajdą czas, by popatrzeć, co oferują sklepy w tym względzie. Koneserzy kupują i wysyłają kartki świąteczne robione ręcznie. Na tych kartkach świątecznych widnieją przeróżne motywy, jest tam choinka zrobiona z filcu a pod nią prezenty, są aniołki, dzwoneczki, bombki. to wszystko jest bardzo błyszczące, lśniące dzięki brokatowi, złotej farbie i innym elementom zdobniczym.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Kartki świąteczne dla firm

Można kupować zwykłe kartki świąteczne, czy z jakiejś innej okazji. Właśnie kupując kartki z innej okazji szukamy czegoś oryginalnego, co byłoby przyjemne dla oka i przy okazji mogłoby bawić. Wybieramy więc kartki o treści zabawnej, a czasami nawet śmiesznej. W sklepach można dostać naprawdę śmieszne i zabawne kartki nie tylko świąteczne. Pełno jest kartek internetowych utrzymanych w konwencji zabawnej. Największą popularnością cieszą się te wykonane w technologii flash, czyli animowane.

Kartki internetowe są już tak popularne, że każdy posiadacz poczty mailowej dostaje ich kilkadziesiąt przed świętami oraz z okazji różnych innych okoliczności typu Walentynki czy Dzień Kobiet. W sklepach również możemy kupić wiele kartek świątecznych, których zarówno grafika, jak i tekst życzeń utrzymane są w tonie żartobliwym. Myślę, że zarówno ta tradycyjna kartka świąteczna jak również kartka internetowa utrzymana w pogodnym tonie, ze śmiesznym, niewulgarnym tekstem życzeń każdemu sprawi przyjemność i wywoła uśmiech na jego twarzy.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Strony internetowe z kartkami

Kartki internetowe, zwane inaczej e-kartkami wysyłane z życzeniami z okazji świat i nie tylko, robią coraz większą karierę na całym świecie. Atutem tych kartek internetowych jest to, że możemy je szybko wybrać i prawie natychmiast wysłać. Tradycyjna kartka świąteczna, imieninowa, czy inna, wysłana poczta idzie co najmniej tydzień, nim trafi do adresata. Kartka internetowa jest wysyłana całkowicie bezpłatnie, natomiast tradycyjna kartka wymaga znaczka, a te drożeją z roku na rok. Ponadto atutem kartek internetowych jest możliwość ich animacji.

Kartki internetowe mają elementy, które poruszają się . Chociaż teraz i na tradycyjnych kartkach świątecznych zamieszczane są teksty życzeń , ale nie mamy aż tak dużego wyboru, jak na kartkach internetowych. Młodzież wysyła do siebie kartki świąteczne, czy inne utrzymane w tonie humorystycznym, podobnie gdy życzenia składa używając do tego celu kartek internetowych. Osoby starsze nie maja zaufania do elektroniki, wiec piszą i wysyłają tradycyjne kartki świąteczne.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Historia kartek świątecznych

Kartki świąteczne nie od razu zdobyły sobie tylu zwolenników. Powodem było to, że wysyłane one były w kopertach i tak naprawdę niewiele różniły się od listów. Dopiero po jakimś czasie ktoś pomyślał, że przecież adres można pisać bezpośrednio na kartce i od tego czasu zaczęto kartki świąteczne i inne wysyłać bez kopert. W Polsce kartki świąteczne i nie tylko pojawiły się pod koniec XIX wieku, najwcześniej w Galicji, a słowo „pocztówka” jest autorstwa Henryka Sienkiewicza, który zgłosił je do konkursu na nazwę kartki pocztowej w 1900 roku.

W dziej szych czasach, gdy kontakt ze znajomymi, rodzina to kwestia dobrych chęci, taka kartka świąteczna czy inna własnoręcznie napisana wydaje się śmieszna. Przecież mamy telefony komórkowe, przecież mamy Internet, wiec możemy wysyłać kartki internetowe, sms-y, maile. Kto dziś myśli o pisaniu długopisem życzeń? Dziś wszyscy życzenia składają sobie przez Internet, tam też znajdują mnóstwo kartek internetowych na różne okazje. Tak, ale tradycyjna kartka świąteczna ma w sobie coś wyjątkowego.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com